מזמינים אתכם לבקר אותנו
גם בפייסבוק ובגוגל פלוס

 
   

סוגי צביעת עץ למטבחים

דף הבית >> קולור-טיפ >> סוגי צביעת עץ למטבחים

צביעה עושה הבדל משמעותי ויכולה לשנות לחלוטין את האופי של רהיטי עץ בחדרים פנימיים בבית. היא מתאימה לחידוש ארונות ישנים, מאפשרת גיוון במראה חלל הפנים ומשתלבת עם שיפוץ כללי בחדרי שינה, בסלון או בחלקים אחרים של הבית. בנוסף, את הפעולה ניתן לבצע באופן עצמאי או על ידי הזמנת איש מקצוע. 

הדבר החשוב הוא לבחור היטב את גווני הצבע ולהקפיד על מספר כללי מפתח. יש ספקטרום רחב מאוד של צבעים הניתנים ליישום על גבי רהיטים, משטחים, קירות ותקרות וההבדלים ביניהם עשויים להיות משמעותיים. מבחינת סוגים, נהוג להבחין בין צביעה שמטרתה רענון מראה החלל, לבין מטרות אחרות, כמו תחזוקה או תיקון נזקים. אפשר ליישם גוונים חדשים כתחליף לשיפוץ יקר וגם לשלב אותה בדרכים אקולוגיות וחסכוניות לעיצוב ודקורציה. 
 

שיוף, הכנה ויישום חומרי יסוד

ההכנה העיקרית היא שיוף של המשטחים המיועדים לצביעה. אפשר להשתמש במשייפת או בנייר שיוף באופן ידני, אולם ברהיטים גדולים ומשטחי עץ כבדים עשוי להתעורר צורך במעורבות מקצועית. בכל מקרה, לא מומלץ לוותר על השיוף: הוא משפר את יכולת ההתחברות של הצבע ומבטיח את העמידות שלו לאורך זמן. 

המלצה אחרת היא לצבוע את המשטח בחומר יסוד. כאן מדובר על חומר פריימר המותאם לסוג התשתית: פורמייקה, עץ, צבע או פורניר. התפקיד של חומר יסוד הוא לחבר בין התשתית המקורית לבין הצבע העליון. בניגוד למה שנהוג לחשוב, יישום חומר יסוד על גבי משטחי עץ במטבחים אינה מסובכת. כל חומרי היסוד עשויים דבקים והם שונים אחד מהשני בעיקר בפרמטרים כמו זמני ייבוש, סוגי המשטחים להם הם מתאימים וסוגי הצבע אותם הם מקשרים. 
 

כללי צביעה נכונים

הכלל הראשון הוא להגדיר את המטרות והצרכים. כך לשל, כשצובעים ארונות מטבח בתוך הבית, רצוי לבחור חומרי גלם שאינם מכילים רעלים או חומרים כימיים. כדאי לבדוק תוך כמה זמן הצבע מתייבש, לקרוא היטב את הוראות היצרן ולהתייעץ עם אנשי מקצוע במקרה של התלבטות. אם המטרה היא לחדש משטחי עץ ישנים, יש לבדוק את התגובה של העץ ולהתחיל בצביעה עדינה בפינה מוסתרת. יש הרבה משטחים שאינם מגיבים טוב לתכונות של חומרי הצביעה החדשים ולא מומלץ להסתכן. 

הכלל השני הוא לפרק את ארון המטבח ולהתמקד בעיקר בהפרדת הדלתות, הוצאת המגירות וטיפול בידיות. כך מונעים זליגה של הצבע מהעץ למתכת, לתחתית או למוצרי הפרזול. הכלל הזה יבטיח לכם מהירות ויעילות בכל סוגי הצביעה. 
 

רולר, מברשת או התזה?

סוגיה אחרונה ולא פחות חשובה היא באיזו שיטת יישום להשתמש. יש יתרונות שונים לכל שיטה ולכן הבחירה תלויה בפריט הנצבע, מידותיו ואופי העץ. במשטחי עץ טבעי אפשר ליישם שכבות עבות של צבע עם רולר או מברשת במרקם ווש. קיימים גם צבעים מהסוג של פוליאסטר, פוליאוטירן או ניטרו-צלולוז שאפשר להתיז על המשטח. מנגד, מי שרוצה ליישם את הצביעה לצורך שימור יכול לבחור צבעים להגנה מפני רטיבות. בחדרים רטובים יש משמעות רבה לשימוש בחומרים הללו, והם מספקים גם הגנה מפני שריטות. 

הבחירה בין רולר, מברשת או התזה משפיעה על טכניקת היישום. ניסיון ורקע מקצועי מאפשרים שימוש מהיר ברולר, לעומת מברשת הנחשבת מתאימה יותר למי שעושה את צעדיו הראשונים. יישום בהתזה מסובך יותר והוא מחייב ציוד מתאים. 

לסיכום, כדאי לבחור את סוג הצביעה הדרוש עבור רהיטי העץ לפני שמתחילים בעבודה. התהליך עצמו פשוט ונוח אך הוא כרוך בהכנות מקדימות ובהקפדה על כללים ברורים שמבטיחים תוצאות ראויות. 
 

 

לשאלות או לקבלת ייעוץ ניתן ליצור קשר:

office@colormix.co.il         טלפון: 050-2200266, 053-4560045         כתובת : מושב שדה-עוזיה 63          לדף צור קשר ולמפת הגעהאו להשאיר הודעה כאן:

  © כל הזכויות שמורות: קולורמיקס בע"מ
 


PushUp | Digital Marketing